Jak wygląda dzień w Kangurowej Szkole

Jak wygląda dzień w klasie I?

Jak zaczynamy dzień?

Codziennie rozpoczynamy dzień porannym kręgiem. Dzieci dowiadują się, co będziemy dzisiaj robić i jakie mamy cele lekcji. Następnie dzieci mają możliwość podzielenia się tym, co jest dla nich ważne. W kręgu zwracamy uwagę na wzajemny szacunek i staramy się słuchać siebie nawzajem.

Jak wyglÄ…dajÄ… lekcje edukacji wczesnoszkolnej?

Podczas edukacji wczesnoszkolnej skupiamy siÄ™ na realizacji celu danego dnia. Dzieci pracujÄ… zróżnicowanymi metodami, tak by zadbać zarówno o rozwijanie umiejÄ™tnoÅ›ci czytania, pisania i liczenia jak i o rozwój umiejÄ™tnoÅ›ci spoÅ‚ecznych i myÅ›lenia kreatywnego. Dzieci pracujÄ… zarówno indywidualnie jak i w grupach, majÄ… możliwość wypowiedzenia swojego zdania i podzielenia siÄ™ pomysÅ‚em. Ze wzglÄ™du na dużą potrzebÄ™ zabawy jakÄ… przejawiajÄ… dzieci w tym wieku, wplatamy w codzienne aktywnoÅ›ci także zabawy ruchowe, gry planszowe i zagadki. JeÅ›li pozwalajÄ… na to warunki pogodowe, dÅ‚uższe przerwy spÄ™dzamy na Å›wieżym powietrzu.

Jakie jeszcze lekcje mają pierwszoklasiści?

Uczniowie codziennie majÄ… lekcje jÄ™zyka angielskiego, na którym duży nacisk kÅ‚adzie siÄ™ na osÅ‚uchanie siÄ™ z jÄ™zykiem poprzez zabawy i piosenki.

Lekcje wychowania fizycznego odbywajÄ… siÄ™ zarówno na obiektach sportowych (w zależnoÅ›ci od klasy w różnej czÄ™stotliwoÅ›ci: hala, basen, inne), jak i regularnie caÅ‚y rok w pobliskim lesie.  Dzieci biegajÄ… w terenie i bawiÄ… siÄ™ z wykorzystaniem naturalnych przeszkód leÅ›nych. Na hali doskonalÄ… ulubione gry zespoÅ‚owe i zdobywajÄ… szeroko rozumianÄ… sprawność fizycznÄ… w grach, ćwiczeniach, pod czujnym okiem naszych nauczycieli oraz instruktorów sportowych - unikajÄ…c nadmiernej rywalizacji, cieszÄ…c siÄ™ sportem, ale też uczÄ…c wygrywania fair i przegrywania.

Podczas muzyki uczniowie kształtują słuch muzyczny poprzez zabawy rytmiczne i śpiewanie piosenek.

Jak wyglÄ…da podsumowanie dnia?

Czas na podsumowanie: podzielenie się tym, co działo się w ciągu dnia, co się podobało lub było zaskakujące. Jest to także czas na utrwalenie najważniejszych wiadomości lub umiejętności jakie były danego dnia ćwiczone.