Z życia szkoły - BLOG

24-06-2022

Wystawa plenerowa klasy pierwszej i drugiej

W dniu zakończenia roku szkolnego uczniowie i rodzice mieli możliwość zwiedzania plenerowej wystawy przygotowanej podczas lekcji plastyki przez uczniów klasy pierwszej i drugiej. Co na niej było przedstawione?LAND ART Zaobserwowaliśmy, że wszystko co nas otacza może być tworzywem dla sztuki - nie tylko płótna, farby, glina czy kamień, ale i piasek, skały, woda, sól czy nawet cały dostępny pejzaż. LAND ART jest obszarem dzieł sztuki, dla których tworzywem oraz budulcem mogą być wszelkie elementy przyrody. W naszych pracach wykorzystaliśmy materiały zebrane wokół budynku Kangurowej Szkoły, ponieważ LAND ART jest ściśle związany z miejscem powstania. W naszych pracach można dostrzec: drewno, kamienie, piasek, ziemię i rośliny. Sztuka ziemi jest nietrwała, ulotna, aż w końcu znika pod wpływem działania natury. Z czasem stanie się znowu częścią przyrody, pozostaje jedynie dokumentacja fotograficzna. PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA Co kryje się za drzwiami? Jaki świat, jakie postacie zobaczyliśmy zaglądając przez dziurkę od klucza? Dokąd zaprowadziła nas wyobraźnia? Zajrzyjcie przez dziurkę od klucza i zgadnijcie do czyjego świata zaglądacie...W KRAINIE MARCA CHAGALLA Wyobraź sobie świat, gdzie nie ma grawitacji. Ludzie, przedmioty i zwierzęta unoszą się swobodnie w powietrzu. Zainspirowani bajkowymi, magicznymi obrazami Marca Chagalla stworzyliśmy prace, w których świat rzeczywisty miesza się z naszymi marzeniami i snami. EKSPERYMENTY Z BARWĄ ? W POSZUKIWANIU NOWYCH FORM Kolory i kształty to podstawowe elementy, dzięki którym powstają obrazy. Nasze abstrakcyjne eksperymenty z formą i kolorem zaowocowały powstaniem prac w technice barwienia papieru bibułą. Nowych form poszukiwaliśmy również tworząc kolorowe odbitki inspirując się tzw. testem Rorschacha. RZEŹBY Z GLINY I POWIETRZA \"Rzeźba jest sztuką otwartej przestrzeni. Potrzeba jej światła dziennego i słońca, myślę, że natura stanowi najlepsze otocznie i uzupełnienie dzieła rzeźbiarskiego\" Henry Moore Impulsem do powstania naszych rzeźb była twórczość Henrego Moorea - artysty, który czerpał inspirację z natury: kamieni, gałęzi, kości i innych organicznych form. Prezentujemy obiekty wykonane z gliny szamotowej, wypalone w piecu.