Wycieczka do Parku Edukacji Globalnej Wioski Åšwiata

30-09-2019

Uczniowie klasy 3 w związku z omawianą lekturą "Afryka Kazika" uczestniczyli w warsztatach o życiu codziennym w Afryce. Dowiedzieli się o tym, że nie każde dziecko w Afryce uczy się w szkole, niektóre dzieci muszą chodzić wiele kilometrów po wodę ze studni. Uczniowie nauczyli się kliku zwrotów w języku suahili, poznali tradycyjne ubranie dla kobiet i mężczyzn z Ghany. Ciekawym doświadczeniem było zwiedzanie afrykańskich domów, w których zgromadzone były oryginalne przedmioty z Afryki. Największe wrażenie zrobiły na dzieciach zabawki afrykańskich dzieci zrobione z odpadów np. motocykl i ciężarówka z drucików, torebka z kartoników po soczkach, czy tamburyno z kapsli po coca coli. Uczniowie mieli okazję zagrać wspólnie na afrykańskich instrumentach co sprawiło im dużą satysfakcję. Po wycieczce i lekturze Afryka i jej mieszkańcy są już nam dużo bliżsi.