Centrum Nauki Kopernik i zabytki Warszawy - wycieczka klasy 3

17-01-2020

Edukacja wczesnoszkolna to najlepszy czas na zdobywanie wiedzy przez doświadczenia i eksperymenty, dlatego nasze klasy trzecie wyjeżdżają na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tegoroczna wycieczka wiązała się także z poznaniem symboli stolicy tj. Syrenki Warszawskiej, Pomnika Małego Powstańca czy Pałacu Prezydenckiego. Podróż do stolicy to także przejazd nowoczesnym pociągiem Pendolino oraz Metrem w Warszawie. Centrum Nauki Kopernik inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi, uczeniu się w Koperniku sprzyjają różnorodne przestrzenie edukacyjne. Samo Centrum Nauki Kopernik to kilka godzin zwiedzania i nauki, nasi uczniowie uczestniczyli w Teatrze Wysokich Napięć, podczas którego dowiedzieliśmy się, że światło powstaje nie tylko z energii elektrycznej, czy słonecznej a w dużym stopniu z związków chemicznych, czyli tzw. fotowoltaiki. Uczniowie naszej szkoły uczą się kreatywności na codzień, dlatego wizyta w Majsterkowni CNK pozwoliła na stworzenie wielu zabawnych obiektów latających i wykonanie kreatywnych zadań. Najlepszą zabawę zorganizowali sobie uczniowie w strefie wody, gdzie wiry wodne, pompy wody, akwedukty były polem do współpracy.
Wszystkim, którzy wybierajÄ… sie do Planetarium Niebo Kopernika polecamy seans „Halo Ziemia”, który jest drugim filmem, stworzonym w Studio Produkcyjnym Planetarium Niebo Kopernika i wyprodukowanym w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Film zostaÅ‚ wyróżniony na miÄ™dzynarodowym festiwalu filmowym FullDome w Jenie, film nominowano w kategorii film roku 2017 i otrzymaÅ‚ nagrodÄ™ JANUS Directors Award. Na festiwalu filmów planetaryjnych w Brnie w 2017 otrzymaÅ‚ głównÄ… nagrodÄ™ „Best Movie”. „Halo Ziemia” zabiera nas w podróż Å›ladami sond kosmicznych, niosÄ…cych ziemski przekaz dla przyszÅ‚ych pokoleÅ„, a być może również innych mieszkaÅ„ców WszechÅ›wiata. To animowany film o istocie porozumiewania siÄ™, zrealizowany w technologii fulldome i przeznaczony do oglÄ…dania na sferycznym ekranie planetarium. DziÄ™ki unikatowej technologii widzowie zanurzajÄ… siÄ™ w film, a obrazy, muzyka i dźwiÄ™ki okalajÄ… ich ze wszystkich stron. ByÅ‚o to niesamowite przeżycia i doÅ›wiadczenie nowoczesnej technologii filmu. Z ogromem doÅ›wiadczeÅ„ wróciliÅ›my szczęśliwi do Krakowa.