SZKOLNE BLOGI

KSIĄŻKA - odwiedziny ekspertów!

06-11-2019

Od kilku tygodni w klasie II trwają prace nad projektem KSIĄŻKA 📚.Pytań mieliśmy całe mnóstwo! Na część z nich pomogli nam odpowiedzieć goście, którzy odwiedzili naszą szkołę. Wśród Nich nie mogło zabraknąć autorów książek dla dzieci. Pani Justyna opowiedziała nam o swojej inspiracji do tworzenia książek przyrodniczych, a Pani Asia zdradziła tajemnice tworzenia książki krok po kroku. Po warsztatach wzbogaciliśmy się o nowe egzemplarze do naszych biblioteczek, a nawet udało się zdobyć autografy!

Jedno z pytań, na które wciąż szukaliśmy odpowiedzi dotyczyło czytania książek przez osoby niewidome. W tym temacie wsparła nas Pani Lucyna, która dostarczyła nam sporo fachowej wiedzy na temat alfabetu Braille’a, jak i innych pomocnych narzędzi.

Wszystkim ekspertom bardzo dziękujemy! 🙂