Jak wygląda dzień w Kangurowej Szkole

Jak wygląda dzień w klasie I?

Jak zaczynamy dzień?

Codziennie rozpoczynamy dzień porannym kręgiem. Dzieci dowiadują się, co będziemy dzisiaj robić i jakie mamy cele lekcji. Następnie dzieci mają możliwość podzielenia się tym, co jest dla nich ważne. W kręgu zwracamy uwagę na wzajemny szacunek i staramy się słuchać siebie nawzajem.

Jak wyglądają lekcje edukacji wczesnoszkolnej?

Podczas edukacji wczesnoszkolnej skupiamy się na realizacji celu danego dnia. Dzieci pracują zróżnicowanymi metodami, tak by zadbać zarówno o rozwijanie umiejętności czytania, pisania i liczenia jak i o rozwój umiejętności społecznych i myślenia kreatywnego. Dzieci pracują zarówno indywidualnie jak i w grupach, mają możliwość wypowiedzenia swojego zdania i podzielenia się pomysłem. Ze względu na dużą potrzebę zabawy jaką przejawiają dzieci w tym wieku, wplatamy w codzienne aktywności także zabawy ruchowe, gry planszowe i zagadki. Jeśli pozwalają na to warunki pogodowe, dłuższe przerwy spędzamy na świeżym powietrzu.

Jakie jeszcze lekcje mają pierwszoklasiści?

Uczniowie codziennie mają lekcje języka angielskiego, na którym duży nacisk kładzie się na osłuchanie się z językiem poprzez zabawy i piosenki.

Lekcje wychowania fizycznego odbywają się zarówno na obiektach sportowych (w zależności od klasy w różnej częstotliwości: hala, basen, inne), jak i regularnie cały rok w pobliskim lesie.  Dzieci biegają w terenie i bawią się z wykorzystaniem naturalnych przeszkód leśnych. Na hali doskonalą ulubione gry zespołowe i zdobywają szeroko rozumianą sprawność fizyczną w grach, ćwiczeniach, pod czujnym okiem naszych nauczycieli oraz instruktorów sportowych - unikając nadmiernej rywalizacji, ciesząc się sportem, ale też ucząc wygrywania fair i przegrywania.

Podczas muzyki uczniowie kształtują słuch muzyczny poprzez zabawy rytmiczne i śpiewanie piosenek.

Jak wygląda podsumowanie dnia?

Czas na podsumowanie: podzielenie się tym, co działo się w ciągu dnia, co się podobało lub było zaskakujące. Jest to także czas na utrwalenie najważniejszych wiadomości lub umiejętności jakie były danego dnia ćwiczone.