Zaćmienie Słońca

20-03-2015

Już wczoraj sprawdziliśmy jak widać Słońce przez szybki spawalnicze. Wiemy, że nie można patrzeć bez filtra ponieważ moglibyśmy uszkodzić wzrok.  Dzisiaj po 10 wyszliśmy ze szkoły by obserwować zasłonięte przez Księżyc Słońce. Dotarliśmy na polankę położoną na szczycie pagórka - bardzo dobry punkt obserwacyjny. Obserwowaliśmy Słońce przez prawie dwie godziny. Jedni byli bardziej, inni  trochę mniej wytrwali.  W przerwach zajadaliśmy piknikowe drugie śniadanie, wdrapywaliśmy się na drzewa, podziwialiśmy panoramę miasta, łapaliśmy promienie Słońca w szybki, bawiliśy się w zaćmienie czyli układaliśmy zaćmienie z piłeczek oraz z siebie samych. Wracając do szkoły zobaczyliśmy pąki na drzewach, wolno idącą mrówkę i pająka. Przyszła wiosna!