Alarm przeciwpożarowy

13-04-2018

13 kwietnia w naszej szkole wszystkie lekcje przerwał gwałtowny dźwięk alarmu, a sąsiedzi szkoły mogli zaobserwować, jak od budynek podjeżdża na sygnale wóz strażacki. Zaraz potem ze szkoły zaczęły wybiegać dzieci. Na szczęście był to tylko... próbny alarm pożarowy. Za całym zamieszaniem stali 3-klasiści, realizujący projekt Kataklizmy.

Nad całością wydarzenia czuwała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Tyńca. Po ewakuacji, która przebiegła w uznaniu strażaków sprawnie i zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa, odbyły się warsztaty dla uczniów. Dzieci miały okazję poznać całość wyposażenia wozu strażackiego, narzędzia i pomoce niezbędne dla pracy strażaków, zadać pytania z tym związane i otrzymać na nie odpowiedź.

Dziękujemy Pani Mai Dobkowskiej i uczniom klasy III za inspirację do działań odnoszących się do przeprowadzeni próbnego alarmu, oraz za ich szczególny udział w wydarzeniu.

Ogromne podziękowania kierujemy do Ochotniczej Straży Pożarnej z Tyńca za udział w opisywanym wydarzeniu, otwartość i poświęcony czas.

Uczniowie naszej Szkoły zostali zaproszeni do udziału w grupie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej w Tyńcu. Jeśli któryś z uczniów byłby zainteresowany wstąpieniem do grupy, przekażę informacje na ten temat otrzymana od strażaków.