Podróże kosmiczne - projekt kl.3

21-11-2019

Uczniowie klasy 3 chcąc pogłębić wiedzę o Kosmosie pracowali metodą projektu i realizowali temat Podróży kosmicznych. W trakcie projektu było dużo ciekawych wydarzeń min. warsztaty z programowania Łazików księżycowych, prezentacja projektu Misji przesłania Łazików na Księżyc i zbierania danych z Księżyca. Uczniowie mieli okazję pracować w różnych konfiguracjach grup, budowali statki kosmiczne z lego, dużym wyzwaniem projektowym było zbudowanie modeli rakiety Apollo 5 Saturn, Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz modeli statków kosmicznych. Największą radość w trakcie projektu sprawiła uczniom niespodzianka czyli prawdziwy Łazik Kosmiczny, którym wszyscy uczniowie mogli samodzielnie sterować. Efekty swojej pracy i zdobytej wiedzy klasa 3 zaprezentowała młodszym klasom naszej szkoły.