Wyprawa na Maciejową i poszukiwanie zbójnickiego skarbu

24-05-2018

Poniedziałek 21 maja był dla uczniów klasy trzeciej szczególnie przyjemny. Skoro świt wyjechaliśmy do Rabki Zdroju, skąd wyruszyliśmy na górę Maciejową. Pogoda oraz kondycja niektórych uczniów bardzo miło nas zaskoczyła. Po dotarciu do schroniska był czas na odpoczynek i wspólne spotkanie przy ognisku. Oprócz pieczenia kiełbasek i wspólnej integracji nie zabrakło czasu na odśpiewanie hymnu Kangurowej Szkoły. Była to jednak dopiero pierwsza część atrakcji, jakie na nas czekały. Motywacją do sprawnego zejścia z góry było jedzenie lodów oraz gra terenowa, która miała miejsce na terenie ,,Muzeum górali i zbójników". By odnaleźć zbójnicki skarb konieczna była wzorowa współpraca każdej z grup. Uczniowie wykonali po 10 różnorodnych zadań. Między innymi uczyli się góralskiej gwary, ugniatali kapustę nogami, zatańczyli taniec zbójnicki oraz wykonali własnoręcznie pamiątki. Efektem sprawnych działań trzecioklasistów było otrzymanie fragmentów mapy, która wskazała im drogę do skarbca! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyprawy oraz przeczytania raportów z wycieczki, które wiszą przy sali klasy III.