Projekt DOM

06-10-2014

Co to jest dom? Jakie są jego rodzaje?  Komu jest potrzebny? Do czego służy? Na te pytania odpowiadaliśmy w czasie zajęć wprowadzających do kolejnego projektu.
Pojechaliśmy do Parku Edukacji Globalnej,  by zobaczyć jak zbudowane i wyposażone są domy budowane w różnych stronach świata.  Byliśmy w domu na szczudłach, igloo, tipi, lepiance, mongolskiej jurcie i kamiennej górskiej chatce z Peru.
Poznaliśmy też najwyższe budowle świata, poszukiwaliśmy informacji, co może się w nich znajdować. Z papieru i taśmy  w grupach zbudowaliśmy jak najwyższe wieże, dzieliliśmy się zadaniami, wspieraliśmy się nawzajem, wykorzystywaliśmy różne pomysły i strategie.
Na zajęciach w szkole projektowaliśmy w grupach domy, wymyślaliśmy jakie pomieszczenia możemy zaznaczyć na planie i w co je wyposażyć. W czasie zajęć świetlicowych konstruowaliśmy wynalazki domowe. Powstał między innymi miksomłotek, super hiper automatyczny kosz na śmieci i radio z funkcją gitary.
Â