Odyseja - podsumowanie

21-04-2017

Drodzy Sympatycy Dziecięcej Kreatywności,

Bardzo Państwu dziękujemy za wsparcie naszej szkolnej Drużyny Odysejowej.

Dzięki Państwa życzliwości i hojności zgromadziliśmy:

- mnóstwo pozytywnej energii,

- pełne stoły przepysznych ciasteczek,

- dużo dobrych myśli,

- sporo otuchy i wiary w sukces,

- aż 3850 zł

- w tym 1100zł ze sprzedaży ciastek w czasie kiermaszu oraz 2750zł od sponsorów!!!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

1 i 2 kwietnia odysejowa drużyna dziewczynek z 2 klasy wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu, który odbył się w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni.

W finale wzięło udział 220 drużyn z całej Polski.

Dziewczynki pojechały do Gdyni z trenerkami Mają Dobkowską i Aliną Sędzimir - Gurbą.

W sobotę 1 kwietnia o godzinie 9 nasza drużyna zaprezentowała rozwiązanie Problemu Długoterminowego nr 3 (http://odyseja.org/konkursy/streszczenia-problemow/problem-3/).

Było to przedstawienie o powstaniu nowego nurtu w sztuce - malarstwa "kotosłodycznego". Wieczorem dziewczynki brały udział w imprezie integracyjnej w gdyńskiej Arenie. Zabawa była świetna!

W niedzielę Odyseuszki miały konkurs problemów spontanicznych. Zwieńczeniem dwóch dni konkursowych zmagań była Odysejowa Gala Finałowa. Cóż to były za emocje! Oczekując na ogłoszenie wyników, oglądaliśmy niesamowite występy (szczególnie zapadło nam w pamięci taneczno-świetlne show w wykonaniu Patman Crew).

Nasza drużyna w swoim problemie i w swojej kategorii wiekowej zajęła 13 miejsce. To świetny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich wiek (były jedną z najmłodszych drużyn w całym konkursie) oraz fakt, że był to ich debiut w Odysei Umysłu.

Wyjazd i udział w finałach były wspaniałą przygodą, pełną wrażeń, emocji, wyzwań z którymi drużyna świetnie sobie poradziła.

Dzięki Państwa wsparciu opłaciliśmy udział dziewczynek w konkursie, podróż i pobyt na miejscu. Część pieniędzy przeznaczyliśmy na materiały potrzebne do przedstawienia.

Pozostała kwota stała się funduszem odysejowym, który na pewno wykorzystamy w przyszłym roku do zarejestrowania członkostwa i prowadzenia drużyn.

Dziękujemy!